Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας

Το Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης ΑΠΘ διοργανώνει, στο πλαίσιο της υποστήριξης της επαγγελματικής σταδιοδρομίας φοιτητών και αποφοίτων, ενημερωτική ημερίδα με θέμα:

«Δυνατότητες και Προοπτικές Απασχόλησης των
Αποφοίτων του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας»

Τρίτη 4 Δεκεμβρίου, ώρα: 10:00 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών της Φιλοσοφικής Σχολής

Ομιλητές:

• Γιώργος Καλογεράς, Καθ., Τομέας Αμερικανικής Λογοτεχνίας και Πολιτισμού, «Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα του Τμήματος Αγγλικής»
  • Αγγελική Ψάλτου-Joycey, Αναπλ. Καθ., Τομέας Θεωρητικής και Εφαρμοσμένης Γλωσσολογίας, «Επαγγελματικές προοπτικές: η περίπτωση των μεταπτυχιακών σπουδών στη γλωσσολογία»
  • Karin Boklund-Λαγοπούλου, Καθ., Τομέας Αγγλικής Λογοτεχνίας και Πολιτισμού, «Διατμηματικά Μεταπτυχιακά Προγράμματα»
  • Φωτεινή Αποστόλου, Λέκτορας, Τομέας Μετάφρασης και Διαπολιτισμικών Σπουδών, «Διερμηνεία»
  • Κυριακή Κουρoύνη, ΕΕΔΙΠ, Τομέας Μετάφρασης και Διαπολιτισμικών Σπουδών, «Μετάφραση, Υποτιτλισμός»
  • Άννα Κουστινούδη, καθ. Μέσης Εκπαίδευσης, «Δευτεροβάθμια εκπαίδευση»
  • Απόστολος Πούλιος, Υποψήφιος Διδάκτορας, «Εξετάσεις ΑΣΕΠ»
  • Δόξα Δάφνη, Πρόεδρος PALSO, «Ιδιωτική Εκπαίδευση-Φροντιστήρια»

Πληροφορίες:
Ζωή Δέτση-Διαμαντή, τηλ.: 2310.997.448